Senųjų amatų dirbtuvės (Edukacijos)

Siūlome pačius įvairiausius edukacinius užsiėmimus vaikams bei jaunimui. Pas mus rasite platų edukacinių veiklų pasirinkimą, todėl išsirinkti patinkančią ir įtraukiančią veiklą nesunkiai gali kiekvienas.

Būrelis užsiėmimas vaikams

Vilnius

}

Trukmė 60 - 90 min.

7 m. - 11 m., 12 m. - 18 m.

Kaina nuo 6 Eur

1 kartą per savaitę

 „Šiuolaikinė arba Renesansinė apyrankė“ (20 Eur).

 „Stiklo karoliukų gamyba“ (17 eur).

„Kunigaikštienės Onos Vytautienės auskarai“ (12 eur).

 „Ekokeramika iš kavos tirščių“ (10 eur).

 „Popierinių lėlių istoriniais kostiumais darymas“ (6 eur).

 „Negirdėtas gintaro kelias. Amuletų gamyba“ (15 eur).

„Šešėlių teatras: Kaip Ežiukas ir Meškiukas keitė dangų“ (10 eur).

„Senovinis lėlių rišimas“ (10 eur).

„Fotografijos istorija. Chliche verre atvirukų gamyba“ (15 eur).

„Šiaudinio žaisliuko paukštelio rišimas“ (10 eur).

 „Siluetinių portretų piešimas“ (10 eur).

Kontaktai:

Senųjų amatų dirbtuvės
+370 5 2125169
vdaa.dirbtuves@gmail.com 

būreliai Lietuvoje
po mokyklos į būrelį
būreliai
būrelis
Į kainą įskaičiuota

Į kainą įeina edukacijos vedimas, reikalingos medžiagos, priemonės, įrankiai. Edukacijos metu pasigamintus dirbinius dalyviai pasiima su savimi.

Pastabos

Edukacijos skirtos visiems besidomintiems preitimi, istorija, senaisiais amatais.

Dienotvarkė

Edukacijų darbotvarkę susitarsime kartu! Užsiėmimų laiką ir dažnumą deriname prie jūsų galimybių ir noro. Su mumis galite susisiekti el. paštu: vdaa.dirbtuves@gmail.com arba telefonu: +37052125169.

Užsiėmimus veda

Informacija apie užsiėmimus vedantčius asmenis:
Edukacinis užsiėmimas „Šiuolaikinė arba Renesansinė apyrankė“ Senosios odininkystės amato pristatymo edukaciją veda amatininkas Martynas Švedas. Jo patirtis pedagoginėje, edukacinėje veikloje: 2010 m. baigėVilniaus pedagoginį univeristetą, turi aukštąjį išsilavinimą. Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos Senųjų amatų dirbtuvėse apie 6 metus mokiniams veda senosios odininkystės užsiėmimus įvairiomis temomis. Taip pat yra skautas, dirba NVO "Lietuvos skautija", kur taip pat dirba su mokyklinio amžiaus vaikais, jiems veda edukacinius užsiėmimus šioje srityje.
Edukacinis užsiėmimas „Stiklo karoliukų gamyba“. Senovinių stiklo karoliukų gamybos užsiėmimus veda amatininkė-menininkė Daiva Jusiūtė-Tarailienė. Jos pedagoginė patirtis: studijavo pedagoginiame universitete, 5 metus dirbo socialine pedagoge ir 5 metus – mokytoja vienoje iš Vilniaus rajono mokyklų. Daiva Jusiūtė-Tarailienė yra sertifikuota tautinio paveldo meistrė stiklininkystės ir stiklo gaminių srityje. Senųjų amatų dirbtuvėse apie 6 metus įvairaus amžiaus moksleiviams veda stiklo karolių ir vitražo gamybos edukacinius užsiėmimus. Taip pat yra skautė, Lietuvos skautų sąjungos aktyvi narė, kur taip pat dirba su mokyklinio amžiaus vaikais, veda jiems įvairias edukacijas.
Edukacinis užsiėmimas „Kunigaikštienės Onos Vytautienės auskarai“. Edukaciją veda amatininkė-menininkė Daiva Jusiūtė Tarailienė. Jos pedagoginė patirtis: studijavo pedagoginiame universitete, 5 metus dirbo socialine pedagoge ir 5 metus – mokytoja vienoje iš Vilniaus rajono mokyklų. Daiva JusiūtėTarailienė yra sertifikuota tautinio paveldo meistrė stiklininkystės ir stiklo gaminių srityje. Senųjų amatų dirbtuvėse 7 metus įvairaus amžiaus moksleiviams veda stiklo karolių ir vitražo gamybos edukacinius užsiėmimus. Taip pat yra skautė, Lietuvos skautų sąjungos aktyvi narė, kur taip pat dirba su mokyklinio amžiaus vaikais, veda jiems įvairias edukacijas.
Edukacinis užsiėmimas „Ekokeramika iš kavos tirščių“. Užsiėmimą veda – Rūta Kukevičienė, Gabija Kukevičiūtė („Eko dizaino studija”).
Edukacinis užsiėmimas „Popierinių lėlių istoriniais kostiumais darymas“. Edukaciją veda dailininkė Edita Namajūnienė, turinti aukštąjį meninį ir pedagoginį išsilavinimą. Apie 5 metus Edita Namajūnienė veda siluetinių portretų piešimo, šešėlių teatro lėlių gamybos edukacijas įvairaus amžiaus (1-12 kl.) moksleiviams Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos Senųjų amatų dirbtuvėse.
Edukacinis užsiėmimas „Negirdėtas gintaro kelias. Amuletų gamyba“.  Rolandas Žalimas, turintis metalo apdirbimo technologijų specialisto išsilavinimą, Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos Senųjų amatų dirbtuvėse apie 5 metus įvairaus amžiaus moksleiviams veda gintaro amuletų gamybos ir gintaro degustavimo edukacinius užsiėmimus, kurių metu įgijo reikiamos patirties.
Edukacinis užsiėmimas: „Šešėlių teatras: Kaip Ežiukas ir Meškiukas keitė dangų“. Šešėlių teatro spektaklį vaidina ir dirbtuves veda aktorės, dailininkės ir scenaristės, turinčios aukštuosius aktorinius išsilavinimus bei turinčios edukacinės veiklos su vaikais patirties. Kolektyvą sudaro jaunoji aktorė Ieva Stašelytė ir dailininkė Šarūnė Pečiukonytė. Šis kolektyvas apie 5 metus Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos Senųjų amatų dirbtuvėse kuria, vaidina ir veda šešėlių teatro spektaklius ir dirbtuves pradinukams.
Edukacinis užsiėmimas: „Senovinis lėlių rišimas“. Edukaciją veda tekstilininkė-tautodailininkė-pedagogė Gražina Kriaunevičienė. Jos patirtis pedagoginėje veikloje: aukštasis meninis išsilavinimas; daugiau nei 30 m. pedagoginio darbo patirtis; įgyta mokytojos ekspertės kvalifikacija. Gražina Kriaunevičienė yra sertifikuota tautinio paveldo meistrė siuvimo ir žaislininkystės srityje. Senųjų amatų dirbtuvėse apie 5 metus įvairaus amžiaus moksleiviams veda rištinių lėlių ir kitus su tekstile susijusius edukacinius užsiėmimus.
Edukacinis užsiėmimas: „Fotografijos istorija. Chliche verre atvirukų gamyba“. Edukacinį užsiėmimą veda fotografas, senovinės fotografijos amato profesionalas Gintas Kavoliūnas, vienas iš VšĮ Atvirosios fotografijos dirbtuvės steigėjų ir veiklos vykdytojų. Jų tikslas – mokytis, tyrinėti ir populiarinti analoginius, senuosius, alternatyviuosius fotografinius procesus. Apie 10 metų dirba istorinių fotografijos procesų edukavimo srityje, pritaiko fotografiją ugdyme (dalyvavimas projekte www.kurybinespartnerystes.lt 2011-2015 m.). Vilniaus daliųjų amatų asociacijos Senųjų amatų dirbtuvėse apie 5 metus įvairaus amžiaus moksleiviams veda fotografijos procesų, cianotipijos atvirukų gamybos užsiėmimus, kasmet dalyvauja Kultūros naktyje, kurios metu demonstruoja „penkiaminutės” techniką – senovinio fotografavimo būdą.
Edukacinis užsiėmimas: „Šiaudinio žaisliuko paukštelio rišimas“. Edukaciją veda audėja, verpėja, pynėja, tautodailininkė Virginija Rimkutė, amatų edukacijos srityje dirbanti nuo 2005 m. Virginija Rimkutė yra sertifikuota tautinio paveldo meistrė tekstilės gamybos, restauravimo ir edukacijos srityje. Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos Senųjų amatų dirbtuvėse apie 5 metus įvairaus amžiaus moksleiviams (1-12 kl.) veda audimo, verpimo, pynimo edukacinius užsiėmimus.
Edukacinis užsiėmimas: „Siluetinių portretų piešimas“. Siluetinių portretų piešimo edukaciją veda dailininkė Edita Namajūnienė, turinti aukštąjį meninį ir pedagoginį išsilavinimą. Apie 5 metus Edita Namajūnienė veda siluetinių portretų piešimo, šešėlių teatro lėlių gamybos edukacijas įvairaus amžiaus (1-12 kl.) moksleiviams Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos Senųjų amatų dirbtuvėse.

PLAČIAU APIE BūRELIO VEIKLĄ

Senųjų amatų dirbtuvės, Savičiaus gatvė 10

Edukacinis užsiėmimas „Šiuolaikinė arba Renesansinė apyrankė“. Supažindinama su odos rūšimis, apdirbimo įrankiais,  įvairiais senovėje gamintais odos dirbiniais (kapšais, diržo krepšiais, diržais, avalyne ir kt.). Dalyviai išbando odos ornamentavimo ir apdirbimo įrankius. Galima pasigaminti savo apyrankę.
Edukacinis užsiėmimas „Stiklo karoliukų gamyba“.  Kviečiame į pilną paslapčių ir įspūdžių stiklo pasaulį! Stiklo karoliai yra gaminami lampwork technika. Pasigaminsite senoviško baltiško karoliuko kopiją.
Edukacinis užsiėmimas „Kunigaikštienės Onos Vytautienės auskarai“. Ši edukacija yra išskirtinė galimybė kiekvienam mokiniui prisiliesti prie senovinio juvelyrikos amato ir sukurti savo mažąjį juvelyrinį kūrinį. Edukacija susideda iš dviejų dalių. Teorinė dalis: mokiniai sužinos apie viduramžių auksakalių cecho atsiradimo istoriją 1495 m., kai Trakuose Ldk Aleksandras Jogailaitis auksakalių cechui suteikė privilegiją ir patvirtino cecho statutą, statuto turinį, amatininkų cecho reikalavimus. Praktinė dalis: kiekvienas mokinys mokysis viduramžių juvelyrikos pradmenų ir, naudodamiesi replėmis, dildėmis, kitais paprastais įrankiais, pasigamins XIV-XV a. nešiotų auskarų, rastų Vilniaus Žemutinėje pilyje, repliką. Tai laikai, siekiantys Vytauto Didžiojo laikus, ir galbūt tokius auskarus nešiojo pati didžiojo kunigaikščio žmona Ona Vytautienė?
Edukacinis užsiėmimas „Ekokeramika iš kavos tirščių“. Pagrindinis šio edukacinio užsiėmimo tikslas –​ įdomiai ir originaliai dar kartą panaudoti tai, kas gali pasirodyti nebepanaudojama, – kavos tirščius.  Užsiėmimo metu bus gaminami įvairių dydžių bei formų dekoratyviniai indai iš vaško ir kavos tirščių: dubenėliai, lėkštelės, padėkliukai, ažūriniai, su virvele, su ženklais… Tad kviečiame į pilną kūrybos bei įspūdžių kavos pasaulį!
Edukacinis užsiėmimas „Popierinių lėlių istoriniais kostiumais darymas“. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su istorinio kostiumo istorija ir XIX a. vaikų ir suaugusiųjų labai mėgta laisvalaikio pramoga – popierinių lėlių darymu. Dalyviai išsirenka norimo laikotarpio popierinę formą ir pasigamina lėlę.
Edukacinis užsiėmimas „Negirdėtas gintaro kelias. Amuletų gamyba“. Gintaras – tai ne tik gintaro kelias ir Romos imperija, tai ne tik gintaro karoliai ant močiučių kaklų. Edukacinio užsiėmimo metu supažindinama su gintaro sandara, rūšimis, susidarymo procesu ir panaudojimo galimybėmis. Pristatomi rekonstruoti gintaro gręžimo ir tekinimo įrenginiai bei įvairūs apdirbimo būdai. Edukacijos metu senosiomis technologijomis pasigaminamas gintarinis amuletas.
Edukacinis užsiėmimas: „Šešėlių teatras: Kaip Ežiukas ir Meškiukas keitė dangų“. Pasaka apie du draugus Ežiuką ir Meškiuką gyvenančius miške, ieškančius nuotykių, nebijančius iššūkių. Šiems geriausiems draugams nutinka ir tokie dalykai, kurie vargu ar galėtų nutikti realiame gyvenime. Vienas iš jų – sumanymas pakeisti dangų. Jei dar niekada neteko aplankyti vietelės, kur yra sudėti įvairūs dangūs, Meškiukas su Ežiuku jums parodys ir, jeigu niekada neteko pakeisti dangaus, Ežiukas su Meškiuku parodys, kaip tai padaryti, tačiau ar pavyks draugams pakeisti dangų? Ir ar išvis įmanoma nuimti dangų ir būti be jo? Kas būna tada? Nuo padūkusio šėlsmo iki melancholiškos rimties Ežiukas su Meškiuku praves kelionę per savąjį mišką, palydėdami galbūt paskutinįsyk pasirodžiūsią saulę, kuri papuošė žemę rudens sutemomis. Spektkalis pastatytas pagal Sergej Kozlov ,,Ežiukas rūke‘‘ – trumpų, švelnių ir pašėlusių pasakų rinktines. Istorija pasakojama šešėlių ekrane įvairiomis tradicinėmis ir netradicinėmis šešėlių tearo priemonėmis bei trumpais muzikiniais intarpais. Po spektaklio žiūrovai galės apžvelgti visą atlikimo virtuvę, iš kur ateina ir pasirodo šešėlis ekrane, taip pat bus vedamos dirbtuvės norintiems pasigaminti savo šešėlinę lėlytę arba sukurti dangų.
Edukacinis užsiėmimas: „Senovinis lėlių rišimas: tautinis/baltiškas kostiumas“. Tautinis kostiumas: Šios edukacijos tikslas – bendrais bruožais supažindinami mokinius su lietuvišku tautiniu kostiumu, jo sudėtinėmis dalimis, būdingais raštais ir spalvomis, papuošalais. Parodyti, kad liaudiškame kostiume užkoduotas tautos grožio supratimas, kūrybiškumas, darbštumas. Norima skatinti mokinių domėjimasi tautos kultūros paveldu ir per kūrybinę veiklą pažinti kultūrinę aplinką. Įspūdžiui sustiprinti pasitelkiamos vaizdinės priemonės – pati programos vedėja apsirengusi tautiniu žemaitišku kostiumu, rodomos pagrindinių Lietuvos regionų būdingų tautinių kostiumų nuotraukos. Darbo metu skamba liaudiškos dainos. Kiekvienas mokinys riša lėlytę, naudodamas jau paruoštas atitinkamo dydžio ir spalvos audinių atraižėles. Lėlės gaminamos mazgelių rišimo technika. Užsiėmimo pabaigoje rodomos kitų tautų rištinės lėlytės. Lėles mokiniai pasiima su savimi. Baltiškas kostiumas: Šios edukacijos tikslas – supažindinti mokinius su baltišku istoriniu laikotarpiu bei tuo metu vilkimu kostiumu, jo sudėtinėmis dalimis, papuošalais, taip pat skatinti mokinių domėjimąsi tautos kultūros paveldu ir per kūrybinę veiklą pažinti kultūrinę aplinką. Užsiėmimas interaktyvus – derinama pasakojimas, diskusija, praktinė veikla. Vaizdinė priemonė – pati užsiėmimo vedėja apsirengusi to laikotarpio kostiumu, pasipuošusi žalvariniais bališkais papuošalais. Kiekvienas mokinys riša lėlytę, naudodamas jau paruoštas atitinkamo dydžio ir spalvos audinių atraižėles. Lėlės gaminamos mazgelių rišimo technika. Užsiėmimo pabaigoje rodomos kitų tautų rištinės lėlytės. Lėles mokiniai pasiima su savimi.
Edukacinis užsiėmimas: „Fotografijos istorija. Chliche verre atvirukų gamyba“. Proceso pavadinimas „Cliché verre” išvertus iš prancūzų kalbos reiškia „stiklo klišė”. Tai yra fotografijos, dailės ir grafikos mišinys, menantis laikus, XIX a. pradžia, prieš tikrosios fotografijos atsiradimą, kuomet fotografija buvo laikoma meniška tada, kai ant jos kažkas pripiešdavo. Edukacijos metu piešiame ant stiklinių, žvakės liepsna aprūkytų negatyvų. Tada ant nespalvoto fotopopieriaus atsispausdiname atspaudą. Nereikia nei ypatingų piešimo, nei nuotraukų spausdinimo įgūdžių. Užsiėmimo metu tiesiogiai prisiliečiama prie fizikos, chemijos mokslų (kalbamai apie degimo procesą, apie susidarančius suodžius, kaip jie padengia stiklą). Apsuodinus stiklą ant jo bambukiniais pagaliukais piešiamas štrichinis piešinys. Šiame etape kalbama apie dailės, grafikos variantus, apie štrichinio piešinio specifiką. Paskutinis etapas – atspaudo spausdinimas klasikiniu fotocheminiu būdu ant juodai balto fotopopieriaus. Šiame etape kalbama tiek apie fotografo, kaip amatininko, veiklą, tiek pasakojama apie fotocheminius procesus, vykstančius fotopopieriuje.
Edukacinis užsiėmimas: „Šiaudinio žaisliuko paukštelio rišimas“. Bene svarbiausia tradicinių šiaudinių sodų puošybos detalė – paukštelis. Tai lyg mažasis pavasario šauklys, kviečiantis pabusti gamtą su visa savo šiluma, trapumu ir grožiu. Užsiėmimo metu išmoksite paruošti šiaudus ir iš jų supinti paukštelį, kuris taps jaukiu ir natūraliu namų interjero akcentu.
Edukacinis užsiėmimas: „Siluetinių portretų piešimas“. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su XVIII-XIX a. labai populiariu miestiečių laisvalaikio užsiėmimu – siluetinių portretų piešimu. Kažkada žmonėms tai buvo priemonė fiksuoti su laiku besikeičiančius artimųjų atvaizdus. Tokiu būdu kurdavo šeimyninius portretų albumus arba siluetiniais portretais puošdavo namų interjerą. Rekonstruotu to laiko siluetų aparatu nupiešiami dalyvių siluetiniai portretai, naudojant pantografą, analogišką XVII a. išrastam brėžinių didinimo-mažinimo aparatui, natūralaus mąstelio portretai sumažinami iki reikiamo dydžio, apipavidalinami, įpasportuojami ir gali būti apdailinami įvairiais istoriniams laikotarpiams (Renesansui, Barokui) būdingais ar moderniais raštais.

vaikų būreliai
vaikų būreliai
vaikų būreliai

Pradėkite ką nors naujo
Registruokitės dabar!